poniedziałek, 15 maja 2023

Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater zaprasza na Koncerty

Koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II " Odwaga Świętości"

28 maja 2023, godz.15.00

Kościół pw. Matki Bożej Matki Kościoła w Lisowie przy ulicy Poprzecznej 2

Wystąpi: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny 


Honorowy patronat nad wydarzeniem:
Biskup Gliwicki Sławomir Oder
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu " Muzyka" realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Partnerem projektu jest Gmina Herby.W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Gaude Mater im . Krzysztofa Pośpiecha Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater zaprasza na kolejny koncert:

3 czerwca 2023 roku o godz.19:00

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy, przy ulicy Rynek Piastowski 23.

Niezwykłe dzieło poświęcone dwóm wielkim Polakom św. Janowi Pawłowi II, oraz bł. ks. Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu - oratorium " Jak Ojciec i Syn" wykona niekwestionowany ambasador polskiej kultury na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im Stanisława Hadyny.

 Honorowy patronat: 
 Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, 
 Arcybiskup Wacław Depo - metropolita częstochowski. 

III Międzynarodowy Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu " Muzyka" realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.


8 czerwca 2023, godz. 19.00

Bazylika św. AP. Piotra i Pawła w Zawierciu przy. ul. Sienkiewicza 4.

Wystąpi:  Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny


Niezwykłe arcydzieło powstałe na zamówienie Stowarzyszenia Wspólnota Gaude Mater do słów nieżyjącego poety Tadeusza Szymy, muzyka napisana przez znakomitego częstochowskiego kompozytora Włodzimierza Krawczyńskiego, na orkiestrę dzieło opracował kompozytor krakowski Tomasz Chmiel - oratorium " Jak Ojciec i Syn" wybrzmi po raz kolejny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II i bł. ks prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Honorowy patronat:  Arcybiskup Wacław Depo - metropolita częstochowski.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu " Muzyka" realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Zapraszamy: https://czest.info/Gaude-Mater-koncerty-festiwal-2023


[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...