środa, 17 maja 2023

"Lwów na starych pocztówkach" w Muzeum Regionalnym w Kamienicy Polskiej

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Odział Częstochowa oraz Muzeum Regionalne w Kamienicy Polskiej serdecznie zapraszają na prelekcję i Adama Kiwackiego i prezentację wystawy "Lwów na starych pocztówkach" - 23 maja 2023 r. godz. 17:00 - Kamienica Polska ul. M. Konopnickiej 189. Ekspozycja w Muzeum Regionalnym w Kamienicy Polskiej potrwa do 6 czerwca br. Wstęp wolny.


**

Adam Kiwacki jest prezesem Zarządu Głównego we Wrocławiu oraz częstochowskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Jest osobą, którą wyróżnia bezcenne bogactwo dotychczasowych dokonań oraz inicjatyw popularyzujących wiedzę o historii polskich Kresów Wschodnich. To człowiek, który zorganizował wiele akcji i wyjazdów pomocowo-edukacyjnych na Kresy. Chroni miejsca pamięci i inicjuje nowe przedsięwzięcia infrastrukturalne upamiętniające najważniejsze wydarzenia historyczne. Pozyskał środki finansowe, lokal, partnerów i bezcenne eksponaty, które umożliwiły otwarcie Muzeum Kresowego w Częstochowie. To wreszcie realizator wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. Wszystkie przedsięwzięcia są niezwykle cenne edukacyjnie, kulturowo i integracyjnie, ale przede wszystkim są skierowane na niesienie namacalnej i mentalnej pomocy Polakom pozostałym na Wschodzie.

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...