poniedziałek, 29 maja 2023

Zapraszamy na wystawę fotografii Doroty Pliszki - Islandia - defragmentacja wspomnień

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z Autorką Dorotą Pliszką zapraszają na wernisaż wystawy Islandia - defragmentacja wspomnień - Galeria FOTOPOBUDKA ROK-u, poniedziałek 5 czerwca 2023 r., godz. 19:00. Ekspozycję będzie można oglądać do 30 czerwca.

Słowo od Autorki. O Islandii marzyłam w szkole średniej. O wszystkim czytałam w książkach, a chciałam zobaczyć. Ocean, wulkany, gejzery i lodowce. To było marzenie, które nie mogło się ziścić w tamtych czasach, ale niespodziewanie spełniło się w 2018 roku. Miałam już za sobą sporo doświadczeń w podróżowaniu, ale nic nie przygotowało mnie na taką eksplozję wrażeń. Moje zmysły oszalały. Odgłosy, zapachy, faktury, smaki i tygiel pogodowy były tym ,co sprawiało, że wzrok nie był już głównym źródłem doznań. Nie pokonałam chaosu wrażeń dlatego chcę tam wrócić, a pokazanie tych zdjęć jest dla mnie próbą uporządkowania wspomnień.

***

Dorota Pliszka - częstochowianka. Jest pedagogiem i pracuje w szkole podstawowej. Doświadczenie fotograficzne zdobywała samodzielnie, a doskonaliła podczas licznych warsztatów. Od kilkunastu lat zajmuje się fotografią, głównie dokumentalną Jest członkiem  Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa, Polish Women Photographers i kolektywu Sic!. Od pięciu lat prowadzi warsztaty fotograficzne dla uczniów. Uczestniczyła w siedmiu wystawach grupowych. W 2019 roku miała pierwszą wystawę indywidualną Pomiędzy w galerii Fotopobudka ROK-u. Jej prace można obejrzeć w katalogach wystawowych oraz książce 2022 w obiektywach polskich fotografek, Polish Women Photographers.

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Osiedle Neonowe   realizowane przez firmę Pekabex Development  nie bez powodu uważane jest za najnowocześniejsze osiedle w Częstochowie.  Po...