poniedziałek, 29 maja 2023

Zapraszamy na wystawę malarstwa Anny Żyły Monolog z moją wyobraźnią

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z Autorką Anną Żyłą zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Monolog z moją wyobraźnią, Galeria ART FOTO ROK-u, piątek 2 czerwca 2023 r., godz. 17:00. Ekspozycję będzie można oglądać do 16 czerwca.

***

Anna Żyła - obroniła z wyróżnieniem egzamin magisterski na kierunku malarstwa, dyplom magisterski z malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni prof. Jarosława Kweclicha w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończyła WSP w Częstochowie – działalność pedagogiczna zwieńczona Nagrodą MEN, Medalem KEN, nominacją do tyt. Honorowego Profesora Oświaty. Laureatka i finalistka polskich konkursów malarstwa: IV MKA „Pejzaż Współczesny”, VII, VIII  M. Biennale Quadro Art., Ogólnopolskiego  Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”: 2018, 2022, „Praca Roku”: 2016, 2017, 2019 oraz międzynarodowych:  Premio Internazionale„ Artista d’Italia” 2021- Nagroda Specjalna Międzynarodowych Krytyków Sztuki oraz wyróżnienie specjalne w 2022, Nagroda w „Oscar della Creativita” 2021, I miejsce w M S.Manzi pod patronatem miasta San Gimignano, Nagroda „Leonardo da Vinci”, nagroda „Nuova Vita” w „Michelangelo”, wyróżnienie w „ART.”E=mc2” w Mediolanie i inne.  Wystawy indywidualne, pokonkursowe: Rzym, Madryt, Barcelona, Berlin , Florencja, Monte Carlo, Turyn, S. Gimignano, Katowice, Będzin, Dobrodzień, Częstochowa. Realizatorka wystaw poplenerowych ZPAP OC: XXXI PM w Muzeum Częstochowskim i 48 OPM Jurajska Jesień w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...