czwartek, 22 czerwca 2023

8 jednostek straży w Jurajskiej. Galeria szykuje piknik na powitanie wakacji

Galeria Jurajska powita wakacje ze strażakami i mnóstwem zabaw na Bulwarach Jurajskich! Już w najbliższą sobotę, 24 czerwca, nad Wartą odbędzie się rodziny piknik pełen atrakcji. Jedną z nich będzie organizowany po raz pierwszy Wakacyjny Turniej Strażacki.

Zmierzy się w nim aż 8 jednostek OSP z: Blachowni, Olsztyna, Rzerzęczyc, Poraju, Dźbowa, Dąbrowy Rudnik Wielkich i Jamek. Strażacy, którzy wezmą w nim udział, będą musieli wykazać się sporą sprawnością fizyczną i umiejętnościami.

Do pokonania będzie bowiem aż 6 konkurencji i tor, składający się m.in. ze ścian wspinaczkowych, hyperionu, mocarza i przeszkód zawieszonych nad wodą. – To będzie rywalizacja, jakiej jeszcze nie widzieliśmy w Jurajskiej i zabawa, w której może wziąć udział każdy, kto chce dopingować strażaków ze swojej gminy – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Szykuje się w sumie aż 6 godzin emocjonujących zmagań na torze, w czasie których będzie można zobaczyć strażaków w akcji – dodaje. Stawka jest wysoka. Pożarnicy, którzy wygrają w turnieju, wrócą do swojej gminy z nowym zestawem sprzętów, który ufundowała Galeria Jurajska. Wśród nagród znajdzie się m.in. nowa piła spalinowa i zestaw do ratownictwa medycznego.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie towarzyszą piknikowi. Sporo frajdy czeka na dzieci. Na Bulwarach Jurajskich będzie można zobaczyć m.in. spektakularne pokazy ratownictwa i gaszenia pożarów w wykonaniu kadetów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, a także pokazy ratownictwa medycznego.

Ciekawscy będą mogli natomiast zajrzeć do wozu strażackiego, a także przejechać się niezwykłym, mini eko-wozem. Nie zabraknie też zabaw wodą i wężami, a także dmuchańców. Nad Wartą stanie mający aż 12 metrów długości dmuchany wóz strażacki, w środku, którego dzieci znajdą tor przeszkód.

W formie zabawy dla całej rodziny Jurajska przypomni także, jak ważne w wakacje jest bezpieczeństwo na drodze. Wsiadając do symulatora zderzeń, każdy będzie mógł przekonać się, jak wygląda wypadek.

Z kolei zakładając alkogogle symulujące upojenie, będzie można sprawdzić swoją równowagę na torze przeszkód. Nie zabraknie też refleksomierza i pit stopu.

Za moment wszyscy rozjadą się na urlop. Sobotni piknik ma przypomnieć kierowcom o tym, aby uważali na drogach i wykazali się czujnością podróżując na upragnione wakacje. Liczymy na to, że przygotowane przez nas atrakcje zachęcą kierowców do zdjęcia nogi z gazu i rozważnej jazdy – mówi.

O to, aby było bezpiecznie na wakacjach na pewno zadbają częstochowscy policjanci, którzy także zawitają na imprezę. Najmłodsi z bliska będą mogli zobaczyć prawdziwe policyjne motocykle i radiowozy, a także spotkać się ze Sznupkiem, czyli lubianą przez dzieci maskotką. Nie zabraknie też koni, które na co dzień służą w policji.

Całości wydarzenia towarzyszyć będzie specjalna strefa z food truckami, w której będzie można napić się, spróbować różnych słodkości i wpaść na lunch pod chmurką. Dodatkowo dla najmłodszych, którzy odwiedzą Bulwary, przygotowano watę cukrową.

Wakacyjny Turniej Strażacki
24 czerwca 2023, godz. 12.00 – 18.00
Bulwary Jurajskie przy Galerii Jurajskiej
Wstęp wolny

Źródło: Galeria Jurajska

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...