piątek, 9 czerwca 2023

Wydarzenia Formula Drive 2023– Poprowadź Bolid F1 za nami

Na torze Silesia Ring, w dniach 1-3 oraz 5-7 czerwca 2023 odbyła się druga edycja eventu „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. To prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji oraz niecodzienna szansa, aby poprowadzić legendarny bolid F1 Mod Williams FW29. 
Aby spełnić marzenie o poprowadzeniu bolidu F1 wystarczyło wybrać się na tor Silesia Ring.Jazda za kierownicą prawdziwego bolidu Formuły 1 to spełnienie marzeń miłośników prestiżowych wyścigów i entuzjastów szybkiej jazdy. Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawia, że jeśli zasiądziemy za sterami takiej maszyny, nie zapomnimy tych chwil do końca życia. Śmiałkowie, którzy chcieli poczuć mocne, motoryzacyjne emocje dosiadając maszyny Mod Williams FW29 o mocy 650 KM wzięli udział w czerwcowym wydarzeniu.
Pasjonaci szybkich maszyn i ekstremalnych doznań motoryzacyjnych, poczuli się jak Robert Kubica czy Alexander Wurz prowadząc na torze wyścigowym bolid F1.


Udział w tym wydarzeniu to zdecydowanie jedna z większych atrakcji na polskim rynku motosportu i niestandardowej rozrywki.
Marzenia można przekuć w rzeczywistość, a bolid F1 w ramach udziału w wydarzeniu może poprowadzić każdy kierowca z ważnym dokumentem prawa jazdy.
 Zanim jednak doszło do prowadzenia bolidu śmiałkowie przeszli pakiet szkoleń,  przygotowujących do prowadzenia bolidu F1 Mod Williams FW29 oraz jazdę za kierownicą bolidu Formuły Renault 2000.

 - Pomysł na realizację wydarzenia umożliwiającego miłośnikom motoryzacji spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu F1 w naszym kraju narodził się w mojej głowie już kilka lat temu. Wizyta na torze Anderstorp w Szwecji i rozwijana od kilkunastu lat pasja do doświadczania ekstremalnych wrażeń za kierownicą m.in. podczas wyścigów Time Attack Poland, European Time Attack Masters oraz GSMP, zaowocowały podjęciem decyzji o stworzenie marki Formula Drive. Kilkunastomiesięczna praca nad tym wyzwaniem i nawiązanie efektywnej współpracy z zespołem Johana Rajamäki ze Szwecji oraz determinacja w dążeniu do celu zdobyta także w roli kierowcy wyścigowego sprawiły, że jesteśmy w Polsce i mamy wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” - komentuje Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca wydarzenia Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.


W trakcie motoryzacyjnego eventu odbyły się także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Wykwalifikowania ratownicy medyczni udzielali wskazówek, jak zachować się na drodze będąc świadkiem wypadku. Umożliwili także uczestnikom wypróbowania jak zachowuje się organizm po spożyciu środków odurzających wykorzystując do tego narko i alkogogle, co niezmiernie wpłynęło na wyobraźnię każdego.

Podczas czerwcowego wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” w dostępne były aż 3 typy bolidów. Uczestnicy po przejściu profesjonalnych szkoleń realizowali jazdy bolidami Formuły Renault 2000, a  na zwieńczenie dnia samodzielnie poprowadzili bolid F1 Mod Williams FW29 o mocy 650 koni mechanicznych
Fani motoryzacyjnych przeżyć mogli również skorzystać z jady jako pasażer BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego - Kamila Franczaka.

 Jazdy legendarnymi bolidami F1 buły realizowane na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. 
To idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.
Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji eventu, o czym będziemy Państwa informować.


Innovation PR

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...