czwartek, 29 czerwca 2023

Wynalazki młodzieży z szansą na finał Konkursu Explory. Plebiscyt #biletnafinał jeszcze dziś!

Zakończyły się regionalne etapy Konkursu Explory, otwierającego młodym talentom drzwi do świata nauki, nowych technologii i biznesu. Spośród 288 projektów prezentowanych we Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie i Łodzi, wybrano 35 finałowe, które zaprezentują się podczas wielkiego finału Gdynia Explory Week. Ale to jeszcze nie koniec! W internetowym plebiscycie #biletnafinał można zagłosować na jeden wybrany projekt, który dołączy do grona finalistów.

Mają zaledwie kilkanaście lat, a już chcą zmienić otaczający ich świat. Ich projekty zachwycają i zadziwiają. Konkurs Explory to szansa na pokazanie światu swoich innowacyjnych pomysłów i zderzenie ich z ekspertami. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 288 projektów. Po regionalnych etapach konkursu, naukowe jury wybrało 35, które wezmą udział w wielkim finale podczas Gdynia Explory Week, czyli corocznym święcie nauki i edukacji. Finaliści będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w międzynarodowych konkursach oraz nagrody ufundowane przez Mecenasa Explory – PKN Orlen, a także pozostałych partnerów Programu Explory.  Explory łączy młode talenty z przedstawicielami biznesu, mentorami i naukowcami, a przede wszystkim odkrywa zachwycające umiejętności młodzieży – to właśnie innowacyjne projekty młodych talentów mogą rozwijać świat. Cieszymy się ze wzrastającego zainteresowania programem i z radością śledzimy kolejne osiągnięcia przyszłych badaczy i wynalazców. Tytuł Mecenasa Explory to dla nas zaszczyt wyjaśnia Grzegorz Bałkowiec – Dyrektor Biura Sponsoringu Sportu i Projektów Społecznych, PKN ORLEN.

Chociaż zakończyły się regionalne etapy konkursów, w wielkim finale jest jeszcze jedno wolne miejsce. Rozpoczynający się właśnie Plebiscyt #biletnafinał to dodatkowa szansa dla projektów, które nie zostały wybrane przez jurorów. Od 26 do 30 czerwca 2023, na www.biletnafinal.explory.pl można zagłosować na swojego faworyta. Projekt, który otrzyma największą liczbę głosów, dołączy do finalistów. Uczestnicy Konkursu Explory każdego roku podnoszą poprzeczkę swoimi pomysłami i nie dają jej upaść. Widząc poziom tych projektów, zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór najlepszych był dla jurorów wyzwaniem. Cieszymy się, że Plebiscyt #biletnafinał to kolejna okazja do tego, by otworzyć drzwi jeszcze jednemu finaliście. Zachęcamy do oddawania głosów na swoich faworytów dodaje Grzegorz Bałkowiec.

LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...