poniedziałek, 19 czerwca 2023

Częstochowa: szykują się zmagania siatkarskie… ojców i synów

W Galerii Jurajskiej rozpoczyna się wakacyjny sezon aktywności na boiskach do siatkówki plażowej, które znajdują się przy centrum handlowym. Już 24 czerwca, z okazji Dnia Ojca, po raz trzeci, odbędzie się tu Festyn Siatkarski „Syn, Tato, Lato”, organizowany przez Klub Sportowy Norwid Częstochowa.

To unikalna w regionie, międzypokoleniowa impreza sportowa, w czasie której można aktywnie i na sportowo spędzić czas z całą rodziną, ale także stanąć w szranki w walce o trofeum. Nie inaczej będzie i tym razem. Po raz kolejny bowiem na boisku naprzeciwko siebie staną duety tata plus syn.

– „Syn, Tato, Lato” to wydarzenie, które pozwala zacieśnić więzi rodzinne, ale także zachęca do ruchu i zdrowej rywalizacji. Przyciąga ono zarówno duety, które już trenują siatkówkę, jak również osoby, które chcą spróbować swoich sił w rywalizacji na profesjonalnym boisku – mówi Anna Borecka, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Liczymy, że w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, dopisze frekwencja i będziemy mogli obserwować emocjonujące rozgrywki – dodaje. Z myślą o udanej zabawie organizatorzy przygotowali aż 2 kategorie wiekowe – do 13 lat oraz „open”. Zapisy do udziału w turnieju wciąż trwają.

Aby wziąć udział w zmaganiach należy napisać do na maila akademia@ksnorwidczestochowa.pl. Zapisy przyjmowane są do 22 czerwca. Wysyłając maila należy podać: imiona oraz nazwiska uczestników, datę urodzenia dziecka oraz nazwę zespołu. Dodatkowe zapisy prowadzone będą też w dniu turnieju 24 czerwca do godz. 9.00.

Wydarzenie jest otwarte dla każdego, kogo pasjonuje ta dyscyplina sportu, kogo ciekawią rozgrywki na piasku i kto chce się przekonać, jak wygląda profesjonalny turniej, który łączy pokolenia. Udział w imprezie jest także świetnym pomysłem na to, jak razem spędzić Dzień Ojca, bawiąc się przy tym doskonale razem z dopingującą rodziną i przyjaciółmi – mówi Adrian Kraś, trener KS Norwid Częstochowa.

Ale rywalizacja na boisku to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowaną. Przy Jurajskiej powstanie też strefa animacji dla dzieci oraz pojawi się dmuchany zamek. Ponadto w czasie turnieju będzie można spotkać się z mistrzami Tauron 1. Ligi – zawodnikami Exact Systems Norwid Częstochowa, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie, a nawet kupić klubowe gadżety!

Początek turnieju o godz. 10.00.


Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Tragedia, prawda, historia - to wszystko znajdziesz w naszych propozycjach.

Jeden dzień z życia Abeda Salamy. Reportaż - Nathan Thrall Reportaż uhonorowany Nagrodą Pulitzera 2024 Jeden z najważniejszych światowych re...