poniedziałek, 19 czerwca 2023

PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA” 2023

PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA”
30 czerwca - 2 lipca 2023 roku
siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
ul. Zamkowa 3, KoszęcinZespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na huczne obchody 70. urodzin. Podczas kolejnej edycji Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”, przez trzy dni - od 30 czerwca do 2 lipca - Zespół będzie świętował jubileusz i zakończenie sezonu artystycznego. Na publiczność czeka zróżnicowany program artystyczny oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie znakomitych muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wstęp wolny!

Na plenerowej scenie pojawią się m.in.: Igor Herbut z zespołem LemON, Marcin Wyrostek „Corazon&Ethno Projekt”, Tulia, Turnioki, polsko-ukraiński zespół Zazula, Volosi, Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej i Kabaret Młodych Panów. Na koncert Jubilatów - chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w programie „W pogoni za wiosną” - organizatorzy zapraszają w sobotę, 1 lipca o godz. 19:00. W trzecim dniu imprezy, wielką gratką dla publiczności będzie, nagrodzony dwoma Fryderykami, projekt muzyczny pn. Miuosh x Zespół „Śląsk” - „Pieśni Współczesne” (2 lipca godz. 21:15).

W ciągu trzech dni pikniku artystycznego nie zabraknie licznych atrakcji dodatkowych. Ze swoją prezentacją pojawią się służby mundurowe: 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej i Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca. Oprócz pokazów sprzętu, żołnierze przygotują tor przeszkód i strzelnicę. Miłośnicy jednośladów będą mogli podziwiać ekspozycję motocykli Harley Davidson oraz rowerów elektrycznych. W sobotę 1 lipca odbędzie się także Leśny Turniej Streetball wraz z treningiem koszykówki dla najmłodszych. Chętnych zapraszamy również do udziału w jubileuszowym quizie wiedzy m.in. o Zespole „Śląsk” i jego siedzibie.

Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych. Dla nich przygotowano m.in. animacje, pokazy, oprowadzanie z kucykami oraz warsztaty rękodzielnicze. Nie zabraknie stoisk z upominkami i plenerowej kuchni. Wstęp na imprezę jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Impreza odbywa się w ramach zadania: pn. Działania i przedsięwzięcia artystyczne związane z Jubileuszem 70-lecia Zespołu "Śląsk". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partner główny wydarzenia – STRABAG

Szczegółowy program od dziś u nas:

https://czest.info/PIKNIK-ARTYSTYCZNY-ŚWIĘTO-ŚLĄSKA-2023

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...