poniedziałek, 5 czerwca 2023

GRA MIEJSKA za nami

 Za nami Gra miejska organizowana przez Działamy Pomagamy oraz Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie w ramach Inicjatyw Lokalnych 2023. W grze wzięło udział blisko 100 osób (graczy i ich opiekunów). 


Gra rozpoczęła się o godzinie 10.00 i trwała do godziny 14.00. Podczas swojej przygody nasi zawodnicy rozwiązywali zagadki, których celem była pomoc Częstochowie w zbudowaniu miasta ("Osadnicy"). Mieli oni również okazję stworzyć projekt swojego miasta w specjalnie utworzonej pracowni architektonicznej w Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Nieco starsi uczestnicy mieli na celu rozwiązanie kryminalnej zagadki ("Zabójstwo nad Wartą"). W przygotowaniu miejsca zbrodni pomogła częstochowska policja - gracze mogli tam zebrać odciski palców, zabezpieczyć dowody czy przesłuchać świadków zdarzenia. 


Klasyfikacja fabuły "Osadnicy" 
1. Zabiegani Junior 
2. Mocni 
3. Szalone Jeżyny 

Klasyfikacja fabuły "Zabójstwo nad Wartą" 
1. Dziennikarze LOS-u 
2. Zgrana trupa 
3. SP 19

Wydarzenie dofinansowano ze środków finansowych Gminy Miasta Częstochowy na rok 2023

Nagrody ufundowali: Balonowe Love  Hula Kula Magiczna Kraina Passive Instal Bowling&Pub "Złote Arkady" Częstochowa Konbartczyszczenie Pub Sportowy Stacherczak Słodko Gorzki Dom Kawiarniano-Barowy  Tlen-Med Rio Grappling Club Częstochowa Ministerstwo Napraw Boulangerie

Nad bezpieczeństwem czuwała policja, a także Sztab Ratownictwa i Łączności Rescue Team w Częstochowie
Partnerzy: Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie Katedra Malarstwa UJD w Częstochowie oraz Pan Literka

Foto:  Działamy Pomagamy, Emilia Tatar i Mateusz Pawełczyk (UJD).

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...