czwartek, 29 czerwca 2023

Animacja "Mavka i strażnicy lasu" to światowy hit! Producenci sprzedali film już do ponad 80 krajów!

 7 lat pracy, 400 twórców, 130 bohaterów, patronat WWF. 

Arcydzieło nie tylko dla dzieci!


Animacja „Mavka i strażnicy lasu” oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań w kinach od 4 sierpnia.

 

Nad filmem pracowało na różnych etapach 400 twórców. Pokazano w nim 80 lokacji m.in. w karpackich i poleskich lasach, a także prawdziwą ukraińską wioskę Vilkovo i kanion Buky. Rysownicy stworzyli do tej produkcji aż 130 pięknych postaci w 170 odsłonach. Prawa do filmu zostały już nabyte przez ponad 80 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Zobaczcie wizualne arcydzieło na światową skalę. 

Niesamowita przyroda

„Mavka i strażnicy lasu” to nie tylko piękna baśń o uczuciu rodzącym się między człowiekiem a istotną z lasu. To także niezwykle mądra i wartościowa opowieść o tym, jak natura jest ważna i co możemy zrobić by ją chronić. Twórcy filmu zwracają uwagę na problem wycinek lasów, kłusownictwa, niezorganizowanej turystyki itp. W filmie pojawia się 13 gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Znajdziemy więc w tej animacji m.in: rysia euroazjatyckiego, niedźwiedzia brunatnego, bociana czarnego, żubra. Baczne oko wypatrzy rzadkie rośliny: jałowce szafranowe, żonkile wąskolistne, pierwiosnki maleńkie, przebiśniegi, śnieguliczki białe, cisy jagodowe. Projekt konsultowano od wstępnego etapu z WWF-Ukraina.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

 Zapraszamy https://czest.info/kino-dla-dzieci

 

Jak prawidłowo utylizować niestandardowe odpady?

 W mieszkaniach, domach i zakładach pracy produkujemy odpady różnego typu.  Nie wszystkie z nich nadają się do standardowej utylizacji, czyl...