poniedziałek, 26 czerwca 2023

Defibrylator w Parku Lisiniec

Bezpieczne wakacje z Wspólnie dla Częstochowy - pod takim hasłem w Parku Lisiniec w minioną sobotę częstochowianki i częstochowianie przywitali lato skupiając się na rozmowach o zdrowiu i bezpieczeństwie.

Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji m.in. zajęcia jogi, animacje dla dzieci, pomiar ciśnienia, pokaz pierwszej pomocy. Odbyły się również porady częstochowskich Amazonek dla zdrowia kobiet. Podsumowaniem akcji był montaż, przegłosowanego w budżecie obywatelskim, defibrylatora i szkolenie z jego użycia.
 
Cieszymy się, że defibrylator został zamontowany w Parku Lisiniec. To zadanie, które zostało zgłoszone do budżetu obywatelskiego więc pokazuje jak ważne jest dla mieszkańców. „Bałtyk” odwiedzany jest przez ogromną ilość częstochowianek i częstochowian latem, ale również służy jako miejsce do morsowania w zimie, kiedy nagła zmiana temperatury może wywołać zdrowotne problemy, dlatego tak ważne było dla nas żeby właśnie to miejsce było dobrze zabezpieczone - wyjaśnił członek stowarzyszenia.

Cieszę się, że częstochowianki i częstochowianie angażują się w sprawy naszego miasta. Akcja organizowana przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy pokazuje, że wartości takie jak zdrowie i bezpieczeństwo mają ogromne znaczenie a dzięki właściwemu trybowi życia, ale też przez edukację, poznawanie zasad udzielania pierwszej pomocy, jesteśmy po prostu lepiej przygotowani do radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. - powiedział Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy.

Automatyczny defibrylator AED to profesjonalne urządzenie medyczne o wysokiej skuteczności, znacząco zwiększające szansę na przeżycie podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Jego zaletą są uniwersalne elektrody przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ponadto, defibrylator AED zawiera komunikaty głosowe umożliwiając tym samym poprawne wykonanie zabiegu defibrylacji elektrycznej. W Parku Lisiniec został on zamontowany na stanowisku dla ratowników.


[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...