piątek, 8 września 2023

Teatr im Adama Mickiewicza zaprasza na nowy sezon artystyczny!

Pierwsze spektakle już w najbliższy weekend 9 i 10 września o godz. 19:00.
Będzie to „BUM” w reż. Iwo Vedrala.
  • „Bum” jest ładunkiem wybuchowym podłożonym pod naszą rzeczywistość - mówi Iwo Vedral, reżyser spektaklu.
BUM, Ralf Bum nastał, aby namieszać.
Przychodząc na spektakl szybko przekonacie się, że do Teatru żaden Widz nie wchodzi bezkarnie.
Ralf Bum to urodzony przywódca. Po trupach dąży do celu i niszczy wszystko, co staje mu na przeszkodzie. Wymaga bezgranicznego posłuszeństwa i bezgranicznej miłości.

Obsada: Ralf Bum – Maciej Półtorak, Vicky – Marta Honzatko, Dominik – Szymon Kowalik (gościnnie), Doktor Bauer, Weronika, Uschi, Gwendolina – Hanna Zbyryt, Tom – Robert Rutkowski, Leon, Kunc, Szmidel, Reinhold, Mechthild – Bartosz Kopeć


 
W najbliższych dniach  Teatr będzie  gościł twórców i artystów II EDYCJI FESTIWALU TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO PT. „PAMIĘĆ MIASTA”

  • W niedzielę 10 września o godz. 16:00 na Scenie Kameralnej odbędzie się  na czytanie performatywne sztuki Ishbel Szatrawskiej pt. “Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”.
Na scenie: Agata Maria Ochota, Teresa Dzielska, Małgorzata Marciniak, Waldemar Cudzik, Bartosza Kopeć, Adam Hutyra
Czytanie wyreżyseruje i tekst zaadaptuje na scenę - reżyser, Daniel Adamczyk, a po czytaniu zapraszamy na spotkanie z autorką.
Ishbel Szatrawska jest również autorką intrygującej sztuki pt. "POLOWANIE", której premiera odbędzie się 7 października.

  • W poniedziałek 11 września o godz. 18:00  Teatr zaprasza na spektakl spektakl "Święto wiosny”, oprac. i chor. Teatr Limen Butoh / Sylwia Hanf (spektakl dla widzów dorosłych)\
  • We wtorek 12 września, godz. 19:00 odbędzie się spektakl „VALESKA, VALESKA, VALESKA, VALESKA”, reżyseria i choreografia Dominika Knapik
W spektaklu “VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA” czwórka tancerzy i tancerek zaprasza widzów do instalacji performatywnej w przestrzeni na styku kabaretu, cyrku, kinderbalu i wystawy w galerii sztuki nowoczesnej. Punktem wyjścia jest życiorys i twórczość Valeski Gert - jej osobliwa, całkowicie oderwana od konwenansów praktyka artystyczna oraz współczesna, niestabilna rzeczywistość zderzona z realiami pracy współczesnych freelancerów.
Premiera spektaklu dofinansowana jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Zamówienia choreograficzne 2022, finansowane ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie .
Festiwal tańca współczesnego "Pamięć miasta" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.
Projekt dofinansowany ze środków SKE - Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie.
 “Pamięć miasta” - spacer performatywny jest dofinansowany ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historycznych w Polsce.


 

Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...