czwartek, 7 września 2023

ZHP Częstochowa Start nowego roku harcerskiego

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczyna się nowy rok harcerski. To niezwykle aktywny czas dla harcerek i harcerzy Hufca ZHP Częstochowa. Wrzesień jest doskonałym miesiącem, żeby rozpocząć swoją harcerską przygodę. W pierwszych tygodniach września niemal wszystkie jednostki przeprowadzają nabór nowych osób w swoje szeregi.

Osoby zainteresowane dołączeniem do harcerstwa, proszone są o wypełnienie formularza na stronie www.czestochowa.zhp.pl – zakładka „zostań harcerzem”. W wybranych szkołach na terenie miasta i powiatu pojawi się kadra instruktorska aby zaprezentować swoją ofertę.

W sobotę 23 września harcerki i harcerze oficjalnie zainaugurują nowy rok harcerski. Tradycyjny „Harcerski start” rozpocznie się tym razem w Blachowni, gdzie Burmistrzyni Blachowni przekaże harcerzom nową stanicę wodną. Następnie drużyny odbędą rajd do Harcerskiego Ośrodka Szkoleniowo Wypoczynkowego „Pająk” w Konopiskach.

Ważnym dniem w harcerskim kalendarzu jest również 27 września, to dzień powstania Szarych Szeregów. Już po raz trzeci odbędzie się Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, w którym wezmą udział delegacje ze wszystkich częstochowskich szkół. W trakcie tej żywej lekcji historii młodzież będzie miała okazję bliżej poznać harcerskie wartości, a także historię wojennej Częstochowy i Szarych Szeregów.

 Źródło: ZHP Częstochowa


[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...