środa, 6 września 2023

Jak Ojciec i Syn - koncert Zespołu Śląsk w Wożnikach


Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny Oratorium " Jak Ojciec i Syn" jest  poświęcony dwóm wielkim Polakom - papieżowi świętemu Janowi Pawłowi II oraz błogosławionemu prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Prawykonanie Oratorium miało miejsce w Bazylice Jasnogórskiej w 2021 roku. 
To wielkie arcydzieło oparte na tekstach poezji Tadeusza Szymy, skomponowane przez częstochowskiego kompozytora Włodzimierza Krawczyńskiego, opracowane na orkiestrę przez kompozytora krakowskiego Tomasza Chmiela, wykonywane przez Ambasadora Polskiej Kultury na całym świecie ZPiT "Śląsk" im. Stanisława Hadyny budzi ogromne emocje w każdym miejscu, gdzie jest prezentowane.
 Wybrzmi ono ponownie  10 września 2023 roku o godz. 17.15 w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Babienicy (gmina Woźniki). 

Honorowym patronatem koncert objęli Poseł na Sejm RP Andrzej Gawron, oraz Burmistrz Woźnik Michał Aloszko. 
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu " Muzyka" realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. 

Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

 10 września do kościoła w Babienicy zapraszają: Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater, oraz proboszcz parafii ks. Krzysztof Sędłak.Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...