środa, 13 września 2023

Filharmonia Częstochowska zaprasza na rozpoczęcie nowego sezonu artystycznego

22.09.2023, godz. 19.00
Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej

Wystąpią: 
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
  • Lily Phee - fortepian
  • Adam Klocek – dyrygent
W programie:
  • Maurice Ravel - Bolero
  • Maurice Ravel – Koncert fortepianowy G-dur
  • Maurice Ravel – Le Tombeau de Couperin
  • Maurice Ravel – Alborada del gracioso
  • Gabriel Fauré – Pavane op. 50

Wychowanka Reny Phua, singapurska pianistka Lily Phee w wieku 5 lat rozpoczęła swoją przygodę z musicalem, a następnie rozpoczęła naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Nanyang. 
Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie Andrzeja Pikula.

Zdobyła: pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Młodzieżowym Konkursie Pianistycznym w Singapurze, pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Singapurze, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fausta Zadry, trzecią nagrodę na konkursie Cristofori Piano Competition oraz trzecią nagrodę na National Piano & Violin Competition. Dodatkowo otrzymała tytuł „Yamaha Artist” w ramach inicjatywy „I Play Yamaha” w 2018 roku. Godne uwagi osiągnięcia to zdobycie pierwszych nagród na Letnim Festiwalu Muzycznym im. Isaaca Albéniza w Camprodon w Hiszpanii oraz Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Recondite Armonie III w Grosseto we Włoszech.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez prof. Tamása Ungára, Grzegorza Niemczuka, Roberta Wintera i Kennetha Hamiltona, Dinę Parakhinę.

Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej wystąpi w ramach konkursu „Gram z Orkiestrą 2022” organizowanego przez Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Bilety  do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie www.filharmonia.com.pl 

Zapraszamy: https://czest.info/Filharmonia-Czestochowska-Inauguracja-79-Sezon-Artystyczny-22-09-2023

KUP BILET »

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...