poniedziałek, 11 września 2023

WYSTARTOWAŁA CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA – ZGŁOŚ ŻŁOBEK, PRZEDSZKOLE LUB SZKOŁĘ

Nowy rok szkolny rozpoczęty, a w związku z tym rusza kolejna edycja akcji Rossmanna, w ramach której nauczyciele i wychowawcy mogą skorzystać z gotowych scenariuszy zajęć poświęconych różnym aspektom higieny. 

W akcji mogą wziąć udział żłobki, przedszkola, a także klasy 1-3 szkół podstawowych. W poprzednich edycjach Czyściochowa Akademia dotarła aż do 3,8 miliona dzieci z 30 tysięcy placówek, co stanowi 80% wszystkich jednostek w Polsce.

Czyściochowa Akademia to kolejna edycja akcji Rossmanna, której celem jest wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych i ich utrwalanie wśród najmłodszych. Przygotowane scenariusze zajęć dostosowane są do wieku dzieci, dzięki czemu chętnie korzystają z nich zarówno żłobki, przedszkola, jak i szkoły. Materiały są dostosowane do wieku dzieci, zarówno merytorycznie, jak i w kontekście długości zajęć. Wszystkie zostały przygotowane we współpracy z metodykami, skonsultowane z lekarzem oraz stomatologiem.

Scenariusze będą poświęcone różnym zagadnieniom związanym z higieną m.in. czystości rąk, korzystaniu z toalety, czy myciu zębów. Dodatkowo oprócz gotowych pomysłów na zajęcia, na stronie www.czysciochowa-akademia.pl będą propozycje zabaw ruchowych, plastycznych i gier. Dodatkowym urozmaiceniem dla najmłodszych będą bajki edukacyjne i piosenki z bohaterami Czyściochowa, które są publikowane na kanale Czyściochowo: https://www.youtube.com/@Czysciochowo. Na kanale pojawiły się także słuchowiska dla dzieci, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię i przekazują higieniczne zasady. Poza materiałami do wykorzystania podczas zajęć w żłobku, przedszkolu czy szkole, wychowawcy będą mogli pobrać również dodatki dla rodziców, dzięki którym wiedzę zdobytą na zajęciach będzie można utrwalać również w domu.

Żeby skorzystać z przykładowego scenariusza zajęć, nie trzeba się rejestrować, natomiast warto zrobić to jak najszybciej z kilku powodów. Po pierwsze, po rejestracji, wychowawca automatycznie otrzymuje dostęp do większej ilości materiałów – również tych z poprzednich edycji. Po drugie, strona będzie na bieżąco aktualizowana o kolejne scenariusze, dodatki, przypominajki itd. Po trzecie – dla zalogowanych placówek organizujemy konkursu z atrakcyjnymi nagrodami.

Do Czyściochowej Akademii Rossmann zaprasza wszystkie żłobki, kluby malucha, przedszkola i szkoły podstawowe (klasy 1-3) w Polsce, czyli łącznie ok. 41 tys. placówek. Strona akcji, na której można się rejestrować i gdzie są dostępne scenariusze oraz inne materiały: www.czysciochowa-akademia.pl

Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...