środa, 6 września 2023

Tu znajdziesz pomysł na czas po szkole. W Jurajskiej odbędzie się nietypowa giełda edukacyjna

Organizowana cyklicznie już od blisko dekady Giełda Zajęć Pozalekcyjnych to wydarzenie, które co roku pomaga tysiącom uczniów z Częstochowy i okolic rozwinąć swoje zainteresowania i pasje, a także wspiera w pokonaniu trudności w nauce.

Już sobotę, 9 września, w Galerii Jurajskiej odbędzie się kolejna edycja tych największych w regionie targów edukacyjnych. Tegoroczna impreza przyciągnie kilkudziesięciu wystawców z całego regionu, wśród których pojawią się m.in. różne szkoły, ośrodki edukacyjne czy kluby sportowe.

Coś dla siebie znajdą tu zarówno uczniowie, chcący rozwijać swoje talenty artystyczne, jak również ścisłowcy. Na giełdzie pojawią się zarówno szkoły zajmujące się nauką tańca, rysunku, malowania czy tworzenia grafiki, jak również placówki, wyspecjalizowane w robotyce, naukach ścisłych czy nauce programowania.

Tradycyjnie nie zabraknie także najlepszych w regionie szkół językowych, z którymi można nauczyć się języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, ale także japońskiego czy chińskiego. Pojawią się też pomysły na to, jak aktywnie spędzić czas po lekcjach i rozwijać swoje zdolności sportowe.

Giełda obfitować będzie w ofertę zajęć m.in. z piłki nożnej, sztuk walki, akrobatyki czy tenisa stołowego. W sumie na odwiedzających wydarzenie czekać będzie niemal 100 pomysłów na to, jak rozwinąć zdolności, wypełnić sobie czas po lekcjach, a także uczyć się i bawić.

Co ważne, nie tylko odkrywanie i rozwój talentu jest domeną imprezy. Na giełdzie nie zabraknie bowiem propozycji korepetycji i zajęć, które pomagają pokonać bariery w nauce. Opiekunowie z kolei będą mogli zasięgnąć porad psychologów i pedagogów.

– Organizowane przez nas wydarzenie ma nie tylko pomóc w kontakcie ucznia z ośrodkiem, który rozwinie jego zdolności, ale także ma inspirować dzieci i młodzież do rozwoju, pokazując ogrom możliwości, jakie stwarzają im przeróżne ośrodki edukacyjne i sportowe w regionie – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Co więcej, poprzez giełdę zachęcamy do tego, aby aktywnie i produktywnie spędzać czas po lekcjach, szukać nowych zainteresowań i stawiać sobie wyzwania. Tym samym zwracamy uwagę uczniów i ich opiekunów na to, że jest ciekawa alternatywa dla czasu, jaki młodzi ludzie często samotnie spędzają przed telefonem, komputerem czy telewizorem – dodaje.

Zwłaszcza, że Giełda Zajęć Pozalekcyjnych to nie tylko propozycje różnych lekcji. Na wydarzeniu można także podejrzeć efekty, często wieloletniej nauki. Umożliwią to przygotowane specjalnie na tę okazję pokazy umiejętności uczniów oraz absolwentów, które będzie można zobaczyć w trakcie imprezy na przygotowanej scenie.

Nauka skomplikowanego układu tanecznego czy opanowanie taekwondo to często lata ćwiczeń. Pokazując jednak rezultaty tej wytężonej pracy, chcemy zainspirować innych uczniów do podobnych wyzwań. To ważne, aby młodzi ludzie zobaczyli, co jest ich celem i do czego warto dążyć, czerpiąc z tego jednocześnie frajdę. Organizowana giełda od lat im to umożliwia – dodaje.

Całości wydarzenia towarzyszyć będą zabawy dla najmłodszych. Przed Jurajską będzie można spotkać aż 3 kucyki z pobliskiej stadniny. Szykuje się też sporo frajdy na dmuchańcach – zapowiadają organizatorzy.

Wśród tegorocznych wystawców będzie można znaleźć m.in.: Akademię Ruchu, Avocado Kids, AZD UJD Bebetto, Bricks 4 Kidz, C’mon Studio, Częstochowski Teatr Tańca, Happy Kids, Hello English, KS Orient, Mała Akademia Raków, Mataplaneta, Pascal, Pracownia Kreatywna, Pracownia Tworzywo, Profi Lingua, Sensoryczny Psycholog Agnieszka Wawrzak, Strefa Karier, Studio Tańca Step by Step, Verso
Giełda odbywa się w godzinach od. 12.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny.


[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...