środa, 30 listopada 2022

Bezpłatne badania mammograficzne

Kaufland – wraz z partnerami Geneva Trust i LUX MED – zapraszają mieszkanki województwa śląskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym.


W grudniu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa śląskiego – m.in. w Będzinie, Częstochowie, Lublińcu, Piekarach Śląskich, Sosnowcu, Zabrzu i Zawierciu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Będzin, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Jastrzębie-Zdrój, Lubliniec, Piekary Śląskie, Pszczyna, Sosnowiec, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zawiercie i Żory to miasta, w których już w grudniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. 
Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

W 2021 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W tym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W grudniu mobilne punkty badań zaparkują w 73 lokalizacjach.

LOKALIZACJE:

· Będzin – 13.12, parking Kaufland przy ul. 11 Listopada 10 – Geneva Trust

· Bytom – 01.12, parking Kaufland przy ul. Zabrzańskiej 9 – Geneva Trust

· Chorzów – 01.12, parking Kaufland przy ul. Tadeusza Kościuszki 9 – Geneva Trust

· Częstochowa – 01-02.12, parking Kaufland przy ul. Generała Leopolda Okulickiego 50 – Geneva Trust

· Jastrzębie-Zdrój – 09.12, parking Kaufland przy ul. Harcerskiej 1D – Geneva Trust

· Lubliniec – 16.12, parking Kaufland przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 – Geneva Trust

· Piekary Śląskie – 05.12, parking Kaufland przy ul. Bytomskiej 41 – Geneva Trust

· Pszczyna – 12.12, parking Kaufland przy ul. Broniewskiego 1a – Geneva Trust

· Sosnowiec – 06-07.12, parking Kaufland przy al. Józefa Mireckiego 23 – Geneva Trust

· Wodzisław Śląski – 09.12, parking Kaufland przy ul. Wincentego Witosa 28 – Geneva Trust

· Zabrze – 07.12, parking Kaufland przy al. Wojciecha Korfantego 5 – Geneva Trust

· Zawiercie – 14.12, parking Kaufland przy ul. Ignacego Paderewskiego 10 – Geneva Trust

· Zabrze – 06.12, parking Kaufland przy al. Korfantego 5 – LUX MED

· Żory – 05.12, parking Kaufland przy ul. Okrężnej 2 – LUX MED

Wystawa malarstwa Dariusza Macieja Młynarczyka

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wystawę malarstwa Dariusza Macieja Młynarczyka.  Wernisaż odbędzie się w Galerii ART ...