niedziela, 6 listopada 2022

Lokalnym rzemieślnikom i klientom będzie do siebie bliżej

Wkrótce w sieci dostępna będzie Częstochowska Mapa Rzemiosła – rodzaj platformy kojarzącej rzemieślników z potencjalnymi klientami. Miejski pomysł wsparła firma ArchiTube, a ją z kolei – kreatywna młodzież z zespołu szkół ,,Prusa”.


Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta wcześniej zachęcało miejscowych rzemieślników bez mała stu specjalności do zainteresowania się pomysłem wspólnego opracowania Mapy Rzemiosła – narzędzia, które przyda się wszystkim szukającym specjalistów w takim czy innym rzemieślniczym fachu, bardziej czy mniej typowym. Chodziło o to, aby stworzyć ułatwienie pozwalające oszczędzić czas i energię na poszukiwanie – nieraz i po całym kraju – fachowców, których pracownie, sklepy czy warsztaty nieraz są tuż ,,pod ręką”, ale brakuje im… promocji, a więc zaistnienia w świadomości mieszkanek i mieszkańców Częstochowy.

Do Centrum Obsługi Inwestora zgłosiła się spółka ArchiTube z propozycją bezpłatnego stworzenia takiej ,,tematycznej” mapy w sieci.

Liczymy, że nasz pomysł zostanie doceniony przez wszystkich, którzy w Częstochowie potrzebują fachowców z różnych branż i chcą łatwo znaleźć ich ,,namiary” – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Mamy też nadzieję, że z czasem na Mapie Rzemiosła znajdzie się jak najwięcej rzemieślników. Zachęcamy, aby zgłaszali się w tej sprawie do Centrum Obsługi Inwestora.

Mapa Rzemiosła ma być zatem otwartym przedsięwzięciem – będzie mogła się rozrastać w miarę tego, czy nadal akces będą zgłaszać kolejni rzemieślnicy. Do końca roku gotowe będzie konkretne narzędzie internetowe, poprzez które w mig wyszukamy interesującą nas specjalność, sklep czy zakład usługowy. Korzystanie z niej ma być bardzo intuicyjne.

W powstawanie Mapy Rzemiosła zaangażowani byli także młodzi ludzie z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa, którzy w ArchiTube odbywali swoje praktyki zawodowe. Ich twórcze ,,cegiełki” do projektu to dowód na to, że współpraca szkół (zwłaszcza ,,branżowych”) z lokalnymi firmami – przy udziale samorządu jako pośrednika – daje młodzieży realną szansę przetestowania, jakie warunki są u danego pracodawcy, czym można się tam zajmować, czy warto w przyszłości ubiegać się o zatrudnienie właśnie tam.

4 listopada w Urzędzie Miasta spotkali się wszyscy partnerzy zaangażowani w ten projekt. Ze strony samorządu obecny był prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, a z ramienia ArchiTube – dyrektor operacyjny Michał Gradek oraz menedżerki Agnieszka Prymek i Marcelina Zawada. Nie zabrakło trójki obecnych wychowanków ,,Prusa”, którzy ,,dołożyli się” do Mapy Rzemiosła. Agacie Grewendzie, Ninie Matyjaszczyk i Sewerynowi Bieńkowi gratulował prezydent Częstochowy, wręczając im też drobiazgi od Miasta. Spotkanie poprowadziła kierująca Centrum Obsługi Inwestora Anna Tymoshenko.

Sam realizator pomysłu – ArchiTube (od nie tak dawna w barwach amerykańskiego Dawood Engineering) – zajmuje się tworzeniem modeli budynków przy użyciu scanningu laserowego. Inspiracje czerpał od firm z Wielkiej Brytanii, przenosząc ich doświadczenia na polski grunt. Z usług lubującej się w nowych technologiach firmy korzystają architekci czy administratorzy nieruchomości – modele powstałe z wykorzystaniem scanningu laserowego pokazują, jak dany obiekt będzie prezentował się w detalach po remoncie czy przebudowie. Innymi specjalnościami ArchiTube są geodezja oraz tzw. system informacji geograficznej (GIS – Geographic Information System) – Mapa Rzemiosła powstaje właśnie w nim. ArchiTube współpracuje już m.in. z Politechniką Częstochowską i Zespołem Szkół im. B. Prusa. Firmę można odwiedzić na stronach www.architube.pl oraz www.architube4bim.com.

Źródło: UM

Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...