czwartek, 3 listopada 2022

Przebudowa alei Wojska Polskiego. Ważne zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta

Zmiany pierwszeństwa na skrzyżowaniu Ogrodowej i Katedralnej oraz ruch jednokierunkowy na odcinkach Jasnogórskiej i Racławickiej - to tylko część zmian w organizacji ruchu w centrum miasta w związku z nowym etapem prac przy przebudowie DK-91.

Na skrzyżowaniu Katedralnej i Ogrodowej, to jadący ul. Ogrodową mają obecnie pierwszeństwo, a Katedralna staje się drogą podporządkowaną.

Odcinek ul. Jasnogórskiej - od Dąbrowskiego do Żwirki i Wigury jest obecnie ulicą jednokierunkową (z ruchem w kierunku Jasnej Góry), a odcinek ul. Racławickiej od Żwirki i Wigury do Dąbrowskiego jest jednokierunkowy - w stronę centrum.

Zawieszone zostało też parkowanie (w strefie płatnego parkowania) na miejscach wyznaczonych „w jezdni” związku (miejsca na chodnikach pozostaną czynne) przy ulicach: Dąbrowskiego oraz Nadrzecznej, którymi sugerowany jest objazd – głównie dla ruchu lokalnego - w związku ze znaczącym ograniczeniem od 3 listopada ruchu aleją Wojska Polskiego.

Z uwagi na bezpieczeństwo pieszych przy trzech przejściach w centrum miasta jest wprowadzana nowa sygnalizacja świetlna: w ul. Dąbrowskiego (na wysokości Jasnogórskiej), w ul. Nowowiejskiego (na wysokości Szymanowskiego), ul. Kanał Kohna (na wysokości wejścia do Galerii Jurajskiej).

Dwa z nich – przy Nowowiejskiego i Kanale Kohna - będą przejściami ze „wzbudzaną” sygnalizacją świetlną. Zawieszone zostało natomiast przejście dla pieszych przez ul. Nowowiejskiego na wysokości ul. Waszyngtona.

W centrum miasta obowiązywać będzie maksymalna prędkość do 30 km/h.

Przypomnijmy, że zasadnicze zmiany związane z nową organizacją ruchu na DK-91 (alei Wojska Polskiego) zaczną obowiązywać od 3 listopada.

Inne prace związane ze zmianami m.in. w centrum miasta firma wprowadzająca nową organizację ruchu realizuje od kilku dni (choćby z uwagi na konieczność uniknięcia parkowania pojazdów na Dąbrowskiego i Nadrzecznej), stąd część korekt w ruchu dla kierowców już obowiązuje.

Na czas ograniczenia ruchu na DK-91 zarówno dla ruchu tranzytowego, jak i części lokalnego zalecane jest oczywiście poruszanie się obwodnicą autostradową (wraz z wykorzystaniem czterech miejskich węzłów A-1).

Dla kierowców, którzy muszą wjechać w miasto służby konsultujące (wraz z policją) tymczasową organizację ruchu ustaliły w kierunku Katowic (na południe) zalecany objazd alejami i ulicami: Jana Pawła II, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Bohaterów Monte Cassino, Jagiellońską, Orkana, 11 listopada, Jesienną, Rakowską - do alei Wojska Polskiego.

Dla kierowców poruszających się na północ, objazd w kierunku Warszawy wiedzie po skręcie w lewo z czynnego odcinka pasa DK-91 w ul. Krakowską - ulicami: Kanał Kohna, Nadrzeczna - przez Rondo Trzech Krzyży - do alei Jana Pawła II.

Źródło: UM Częstochowy

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Rzuć wszystko, daj się porwać bez reszty i poznaj zaskakujące zakończenia tych kryminalnych opowieści.

MILCZENIE - Marek Stelar  NAJWIĘKSI BOHATEROWIE TO CI NIEZNANI. NIEKTÓRZY Z NICH NIE CHCĄ NAWET PAMIĘTAĆ, ŻE NIMI ZOSTALI.  Aspirant Przewor...