piątek, 4 listopada 2022

"SZCZELINA” - WYSTAWA FOTOGRAFII W ROK-u

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Jana Budzowskiego - poniedziałek 7 listopada 2022 r., godz. 18.00. Ekspozycja będzie prezentowana w galerii FOTOPOBUDKA ROK-u do 30 listopada 2022 r.

**


Jan Budzowski po Studium Fotograficznym ukończył Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach jako operator obrazu. Autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej i Telewizji Niemieckiej ARD, pokazywanych w Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, filmu fabularnego i setek odcinków seriali fabularnych dla polskich stacji telewizyjnych. Słowo od Autora - Interesuje mnie pęknięcie w strukturze rzeczywistości. Najpierw może pojawić się rysa, jak na powierzchni mokrego tynku, zbyt wcześnie wystawionego na słońce. Kiedy naprężenie się zwiększy, powstaje szczelina. Może się zdarzyć dalej, że na wskutek nacisku różnych sił, wierzchnia warstwa skruszeje i odpadnie płatami. Zauważymy wtedy, że pod spodem, znajduje się druga warstwa, czy substancja, inny podskórny świat, o którym nie mieliśmy pojęcia, a który istnieje równolegle do naszego. Ten zewnętrzny świat jest dla nas dotykalny, wewnętrzny, nieznany i nierealny. Jeśli struktura się nie rozpadnie i pozostanie we względnej całości, poprzez szczelinę, te światy czasami się przenikają. Szyba lub lustro może być taką szczeliną.
-

Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...