środa, 23 listopada 2022

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Video, ergo sum- Widzę, więc jestem" - 26.11.2022

26 listopada br. o godz. 18.00 w galerii Regionalnego Ośrodka Kultury odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Video, ergo sum- Widzę, więc jestem", organizowanego w kategoriach: film, plakat i recenzja filmowa. 

Podczas uroczystości finałowej poznamy laureatów i ich zwycięskie prace oraz wręczymy nagrody. Finałowi będzie towarzyszyć koncert muzyki filmowej w wykonaniu Częstochowskiego Kwartetu Smyczkowego.

Częstochowski Kwartet Smyczkowy tworzy grupa muzyków i przyjaciół, którzy od lat zajmują się działalnością estradową w Europie i na świecie, a swoją muzyczną drogę rozpoczynali w Częstochowie – wszyscy członkowie są absolwentami częstochowskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego (rocznik 2011 i 2012) oraz Akademii Muzycznych w Polsce (Katowice, Łódź) i we Włoszech (Conservatorio Claudio Monteverdi Bolzano). Na co dzień pracują w różnych miejscach: jako muzycy filharmonii, nauczyciele w szkołach muzycznych, organizatorzy wydarzeń kulturalnych. Zespół formalnie powstał w 2021 roku, choć muzycy wcześniej spotykali się podczas wielu wspólnych projektów. 
W 2022 roku Kwartet został uhonorowany stypendium artystycznym Prezydenta Miasta Częstochowy.
Wojciech Rot – skrzypce
Paulina Kula – skrzypce
Martyna Susek – altówka
Marta Kotaszewska – wiolonczela

Zapraszamy wszystkich miłośników kina do uczestniczenia w uroczystości finałowej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Video, ergo sum- Widzę, więc jestem". Wstęp wolny.

--

Mikołaj w Almaturze! Tylko do 6 grudnia Wielka Włoska Przedsprzedaż!

WYCIECZKI OBJAZDOWE DO WŁOCH - Wielka Włoska Przedsprzedaż w Almaturze.  Nie czekaj,  już teraz zaplanuj swoje wakacje2023!   Najlepsze ceny...