środa, 23 listopada 2022

WSPÓŁISTNIEJĘ, WSPÓŁODCZUWAM, WSPÓŁTWORZĘ - wystawa prac Magdaleny Jurkowskiej - Mj Yunko i Agnieszki Pawłowskiej w ROK-u

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do zwiedzania wystawy Magdaleny Jurkowskiej - Mj Yunko i Agnieszki Pawłowskiej. Wernisaż odbył się 22 listopada 2022 r. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewnił pasjonat rytmu Maciej Łukowski, który zagrał na djmbe i handrumie. 

Ekspozycja potrwa do 6 grudnia br. Wstęp wolny.Magdalena Jurkowska - Mj Yunko
Pochodzi z  Krakowa. Jest absolwentką pomaturalnej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, Kraków - rocznik 2003. W dziedzinie malarstwa jestem samoukiem. Magdalena maluje duże formaty mocnymi wyraźnymi kolorami. Malarstwo olejne daje możliwość intensywności barw wyrazu. Używa także innych technik, najczęściej wybierane przez artystkę są kredki i akryl.
Mj Yunko maluje też na ubraniach, tkaninach, przedmiotach codziennego użytku, tworzy animacje, intrygujące kompozycje z różnych materiałów, performanse na tle żywej natury angażując swoje obrazy niczym aktorów. Prace artystki były wystawiane na wystawach zbiorowych w Galerii ROK-u z plenerów w Zwierzyńcu, Pucku, Ameliówce jak również w USA w Chanhassen Minnesota.
Została uhonorowana Specjalną Nagrodą dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie za ilustracje do publikacji Legend Jury.


Agnieszka Pawłowska
Urodziła się w Warszawie i dalej jest z Warszawą uczuciowo związana, choć zamieszkiwała w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Ukończyła liceum ogólnokształcące. W dziedzinie malarstwa jest samoukiem - artystką sztuki intuicyjnej. Natura to jej główna inspiracja. Wewnętrzne przeżycia, odczucia przelewa za pomocą kolorów i wody na kartkę papieru. Akwarela to technika, gdzie woda sama prowadzi i rozlewa pigment na podłożu, po czym niezwykle rozwinięta wyobraźnia artystki prowadzi dalej do wyrażenia wewnętrznej opowieści. Kolor, przenikanie, falowanie, zabawa, taniec. Jest to fascynująca podróż dla samej twórczyni, a tym większa radość, kiedy może stać się również dla odbiorcy dzieła. "Tchnienie DUCHA płynie przeze mnie i tak stają się moje Kosmosy" - pisze Agnieszka o swojej twórczości i dodaje: "Zapraszam do świata moich akwareli, w którym każdy może odnaleźć swój Własny CUD ISTNIENIA "

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Tragedia, prawda, historia - to wszystko znajdziesz w naszych propozycjach.

Jeden dzień z życia Abeda Salamy. Reportaż - Nathan Thrall Reportaż uhonorowany Nagrodą Pulitzera 2024 Jeden z najważniejszych światowych re...