środa, 30 listopada 2022

Choinka na placu Biegańskiego już stoi. To kilkunastometrowa daglezja

We wtorek, 29 listopada na placu Biegańskiego stanęła daglezja zielona o wysokości ok. 12 metrów. Drzewo pochodzi z z prywatnej posesji z ul. Borelowskiego.


Usunięcie drzewa z prywatnej działki poprzedziła standardowa procedura związana z wydaniem zgody na wycinkę przez instytucje ochrony środowiska.

Druga choinka miejska stanie w tym sezonie na Placu Orląt Lwowskich. Instalacja świerka srebrnego z ul. Bugajskiej o wysokości ok. 10 m odbędzie się piątek. Dwa dni później zostanie ubrane przez samych mieszkańców. Z kolei na Starym Rynku elementami świątecznej iluminacji będzie dodatkowe oświetlenie drzewa oraz ustawienie podświetlonego logo miasta wraz z wykorzystaniem istniejących iluminacji na placu.

- Oba drzewa zostały zgłoszone przez właścicieli jeszcze podczas zeszłorocznej akcji poszukiwania bożonarodzeniowej choinki przez MZD, której dzięki temu w tym roku nie trzeba było przeprowadzać - mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarząd Dróg. - Jeśli nosicie się z zamiarem uzyskania zgody na usunięcie kilkunastometrowego drzewa iglastego o szlachetnej formie ze swojej posesji i rozpoczęliście formalności z tym związane to prosimy o kontakt z Wydziałem Oświetlenia MZD w mailu oswietlenie@mzd.czest.pl lub pod numerem telefonu 34664305. Niewykluczone, że wówczas to wasza choinka stanie się miejską atrakcją już za rok - dodaje.

Źródło: MZD w Częstochowie

W Almaturze trwa wielka PRZEDSPRZEDAŻ

Nie zwlekaj! Taka promocja się nie powtórzy. Teraz jest najlepszy moment na rezerwacje ze zniżkami do 40% Rezerwuj   WYCIECZKI TEMATYCZNE w...