środa, 9 listopada 2022

Kiedyś trenował Szczęsnego, dzisiaj zabija go śmiertelna choroba. Trwa zbiórka pieniędzy dla polskiego trenera

Miał udział w wychowaniu wielu zawodników reprezentacji piłkarskiej naszego kraju. Szczęsny, Kupisz, Jankowski, Teodorczyk, Kucharczyk oraz kilkunastu innych. W maju u byłego trenera kadry Mazowsza – Jacka Kitlińskiego – wykryto chorobę wściekłych krów! Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc.

O ile rak to nie wyrok, to BSE (choroba wściekłych krów) jest wyrokiem. Stan Jacka dramatycznie pogorszył się w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Prognozy lekarzy są bardzo złe – mówi Marek Zieliński, przyjaciel trenera i organizator zbiórki.
BSE to bardzo rzadka i nieuleczalna choroba układu nerwowego. Powoduje poważne uszkodzenia mózgu, powoli odbiera sprawność i samodzielność. W Polsce obecnie choruje na nią zaledwie kilka osób.
Jeszcze w marcu 2022 roku Jacek Kitliński normalnie funkcjonował. Chodził do pracy. Robił to, co kochał najbardziej, czyli trenował młodych zawodników. Dzisiaj nie jest już w stanie samodzielnie jeść. Ma problemy z poruszaniem, a choroba postępuje w błyskawicznym tempie i zabiera coraz więcej. O powrocie do trenowania nie ma mowy. Jest jednak szansa na pomoc.
Jacek w tej chwili znajduje się w ośrodku opiekuńczym w Piasecznie. Jest coraz słabszy, wymaga całodobowej opieki. Pobyt w ośrodku jest bardzo drogi – wynosi 10 tys. zł miesięcznie. Pensja nauczycielska Jacka, czyli około 2700 zł nie wystarcza. Dzieci Jacka pokrywają te wydatki, ale dochodzą inne, takiej jak rehabilitacja, leki, badania, bo NFZ niczego nie refunduje – mówi przyjaciel Jacka.
Na Pomagam.pl ruszyła zbiórka. Jej cel to 50 tysięcy, czyli 5 miesięcy pobytu w specjalistycznym ośrodku. Bliscy Jacka proszą o wsparcie.
Link do zbiórki: https://pomagam.pl/trener
***
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...